تبلیغات
تفریحی و سرگرمی - آقاتهرانی: جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد

آقاتهرانی: جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد

سه شنبه 14 خرداد 1392 11:12 ق.ظنویسنده : ali

 

آقاتهرانی: جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد

آقاتهرانی: جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد/لنکرانی با وجود مخالفت آیت الله مصباح انصراف داد

مرتضی آقا تهرانی عضو جبهه پایداری به بیان دیدگاه‌های خود درباره آرایش سیاسی انتخابات ریاست جمهوری پرداخت که گزیده آن به شرح زیر است:

*تصورنمی کردم معادلات انتخاباتی بدین صورت پیش رود. درباره آقای لنکرانی فکر می کردم که مشکلی پیش نمی آید اما وی انصراف داد.

*بعد از طرح بحث انصراف، قرار بود که این تصمیم را با آیت الله مصباح مطرح کند، گویا حاج آقا نیز گفته بود صبر کند، نظر ما همین بود. اما وی گفت نه انصراف می‌دهم. در این موارد گاهی در خواست مشورت می کنند و فرد نیز موظف به دادن مشورت است، اما بعد به جایی می‌رسد که خود وی باید وظیفه اش را تشخیص دهد.

*{ در پاسخ به این سوال که آیا لنکرانی پس از شنیدن خبر رد صلاحیت خود تصمیم به انصراف گرفت؟} این سوال را از خودش بپرسید. تشخیص وظیفه بر عهده خود افراد است کسی نمی‌تواند زور بگوید چون ما بر روی آقای لنکرانی خیلی کار کرده بودیم . حدود ۶-۷ ماه قبل وی آمادگی انجام این کار را پیدا کرده بود و در صورت کناره گیری وی فردی برای جایگزینی وجود نداشت. کسی هم مطرح نبود.

*قبلا با آقای جلیلی صحبت کرده بودیم و وی گفته بود که به جمع بندی نرسیده است، با توجه به اینکه لنکرانی نیز اصلح بود و دلیلی برای کنار رفتن وی وجود نداشت.

لنکرانی برای حضور در عرصه انتخابات مجلس عذر آورد

*{در پاسخ به این سوال که از نظر شما توانایی آقای لنکرانی در کدام زمینه بود . مجلس یا دولت ؟} دوستان در مورد مجلس با وی صحبت کرده بودند. من نیز با وی صحبت کردم می‌گفت که نمی‌تواند و عذر دارد، ما نیز فشاری نیاوردیم.

* انشاالله که انتخابات یک مرحله‌ای شود و خرج دولت و نظام کمتر، آراء بالاتر و حضور مردم را جدی می‌بینم. فرقی نمی کند که به چه کسی می خواهیم رای دهیم مهم این است که حضورمان در انتخابات جدی باشد، یعنی شور انتخاباتی باید داشته باشیم زیرا دشمن به این حضور نگاه می‌کند. دشمن بیشتر به آراء مردم و حضور آنان نگاه می‌کند.

* درصورت یک مرحله ای شدن انتخابات به نظرم آقای جلیلی موفق می‌شود.

*خوب است آنها اصولگرایانی که رای مشترک دارند کنار بکشند، وقتی رای ها نزدیک باشد باید به یک وحدت جدی برسند. تا اصولگرایان یک نفر را با رای خوب معرفی و پشتیبانی کنند.

رای روحانی و عارف کمتر از نامزدهای اصولگرا است

* اصلاح طلبان هم رای دارند اما رئیس جمهور شدنشان به اکثریت آرا باز میگردد.رای عارف و روحانی کمتر از اصولگرایان است. البته ما اصولگرایان باید بهتر از این کار کنیم.

*دیدم آقای غرضی در برنامه ای می گفت من ستادی نداشته و ۵۵ میلیون رای دارم . من غرضی را می‌شناسم. وی هم محله ای من در اصفهان بود. در زمان بچگی من، وی مرد انقلابی بود. آدم خوبی است اما نمی‌دانم واقعا چقدر رای دارد. شناخت مردم مهم است که بشناسند و باور داشته باشند.

احراز صلاحیت غرضی مصلحت اندیشی شورای نگهبان است

*تایید صلاحیت غرضی به مصلحت اندیشی شورای نگهبان مربوط است و ما هم نباید با تصمیمات آنها مخالفت کنیم.

*{در پاسخ بها این سوال که چرا پیش بینی های تشکل ها و احزا ب‌های سیاسی در روند انتخابات محقق نشد. برای مثال جبهه پایداری، جبهه پیروان خط امام و رهبری و جمعیت ایثارگران نامزد معرفی کردند که موفقیت آمیز نبود، مشکل از کجا است؟} به این مساله فکر نکردم. البته برای جبهه پایداری جلسات خود انتقادی برگزار خواهیم کرد.

تحلیل جبهه پایداری درباره انتخابات اشتباه بود

*{ در پاسخ به این سوال که یعنی ممکن است تحلیل‌های خودشان اشتباه بوده باشد؟} به احتمال زیاد این مساله است.

* دوستان برنامه های جلیلی را می‌بینند و برنامه های جبهه پایداری را به وی می‌دهند. در نهایت وی باید برنامه ها دیده و بهترین را انتخاب کند.

جلیلی می تواند نامزد دولت هم باشد

*{ در پاسخ به این سوال که گفته می شود که سعید جلیلی گزینه اصلی دولت است، بنابراین انتخاب وی توسط جبهه پایداری به حمایت مستقیم و غیر مستقیم شما از دولت باز می‌گردد؟} دولت که گناهکار نیست آن هم می‌تواند در انتخابات نظر دهد یا این کار را انجام ندهد، مهم این است ارتباطی با فتنه و اهل انحراف ایجاد نشود و من یقین دارم که در موردآقای جلیلی چنین مساله ای پیش نخواهد آمد.

*{در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید که احمدی‌نژاد در بحث ردصلاحیت اسفندیار رحیم مشایی واکنش نشان دهد؟} نه چنین اتفاقی نمی‌افتد. نه مصلحت خود و نه مصلحت نظام است که چنین کاری انجام دهد.

بادامچیان: ولایتی می‌تواند با درایت و مدیریت قوی و با اعتدال انقلابی شرایط کشور را بهبود بخشد

اسدالله بادامچیان در نشست خبری امروز خود در در حزب موتلفه اسلامی در تشریح آخرین نتایج این حزب در مورد ارائه لیست انتخاباتی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در تهران گفت: در ابتدا قرار بر این بود تا تمامی اصولگرایان به لیست مشترک ۳۱ نفره‌ای برای شورای اسلامی تهران دست پیدا کنند که این مذاکرات از دی‌ماه گذشته تا صبح امروز در حال انجام بود به طوری که بنده امروز با آقای چمران جلسه‌ای داشتم با این هدف که در نهایت اصولگرایان با یک لیست برای انتخابات شوراها ورود پیدا کنند که متاسفانه این امر میسر نشد.

وی در عین حال، با بیان این‌که تاکنون هیات نظارت بر انتخابات شوراها اسامی نهایی کاندیداهای تعیین صلاحیت شده را اعلام نکرده است، اظهارداشت: فهرست ۳۱ نفره کاندیداهای مورد نظر جبهه پیروان خط امام و رهبری تا بعد از ظهر امروز و حداکثر تا فردا نهایی و اعلام می‌شود.

اهم اظهارات عضو حزب موتلفه را در ادامه بخوانید:

* در ایام انتخابات تشکل‌های فصلی با نام‌های دهن پرکن و بدون مجوز از کمیسیون احزاب و وزارت کشور ظهور و بروز پیدا می‌کنند و کار غیر قانونی خود را با توجیهی به نام فعالیت در قالب جبهه ادامه می‌دهند.* لیست ۳۱ نفره مورد نظر این جبهه متشکل از افرادی با تخصص های گوناگون است. شعار ما، ” شهر خوب با انتخاب خوب” است که امیدواریم این لیست بتواند شعار مورد نظر جبهه را محقق کند.

* شیبانی، غفوری فرد، سجادی، جولایی، فارسی‌نژاد، لاسجردی ، مفتح، نیک‌فر، میرقوامی، حسن‌بیگی، شاهنگیان، زمانی، علیزاده ، میرزاپور، جعفری، فاطمه احمدی، محمدزاده، غمفروش، خدامردی، رحیمی، سادات شریف، ناصحی، اسدالله عسگراولادی، ولی‌الله صالحی و شکرعلی در لیست مورد نظر جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات شورای شهر تهران هستند.

* این لیست دارای سر فهرست نیست و همه‌ اعضاء سرفهرست هستند چون اعتقاد ما بر این است که اگر یک فرد را به عنوان سرلیست انتخاب کنیم، همچون این است که بقیه را شهروند درجه دو بدانیم.

* ما برای هر تفاهمی آماده هستیم. پیشنهادی مطرح شد مبنی بر این که در لیست‌های اصولگرا ۲۵ کاندیدا مشترک بوده و ۶ کاندیدا از افراد مورد نظر آن حزب باشد که ما نتوانستیم به این ۲۵ نفر دست پیدا کنیم. به همین دلیل بنده پیشنهاد دادم که در لیست‌ها ۱۰ کاندیدای مشترک با سایر حضور داشته و مابقی از کاندیداهای مورد نظر احزاب باشند که این پیشنهاد مورد اعتراض قرار گرفت.چون دوستان بر روی منتخبان خود تاکید دارند.

* این حزب از علی اکبر ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کند که دفاتر حزب موتلفه از هفته گذشته به نفع ولایتی فعال شده است.

* این حمایت با احترام به سایر کاندیداها انجام می‌شود بدان دلیل که آقای ولایتی در صحنه بین‌المللی چهره‌ شناخته شده و مشهور سیاسی است ، ایشان وزیر امور خارجه در دوران امام و رهبری بودند و به خوبی از امور آگاه هستند. بعد از آن نیز مشاور مقام معظم رهبری شدند. در تمامی مسئولیت‌ها از سلامت مالی و اخلاقی برخوردار بودند و دارای مدیریتی توانمند هستند.

* با توجه به شناختی که بنده و حزب موتلفه دارم معتقدم که دکتر ولایتی می‌تواند با درایت و مدیریت قوی و با تسلط بر دنیای خارج مبتنی بر اعتدال انقلابی شرایط کشور را بهود بخشد. به باور ما بهترین و شایسته‌ترین انتخاب برای ریاست جمهوری آینده دکتر ولایتی است.

پزشکیان: اصلاح‌طلبان عارف، غرضی و روحانی را نامزد خود نمی‌دانند

مسعود پزشکیان با اشاره به حضور سه نامزد اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر چه این نامزدها عنوان کرده‌اند که ما نامزد اصلاح‌طلبان هستیم اما هیچ‌یک از جریانات اصلاح‌طلب این افراد را نامزد خود نمی‌دانند و در میان این سه نامزد اصلاح‌طلب تنها محمدرضا عارف است که به دفاع از اصلاح‌طلبی می‌پردازد.

وی با ابراز بی‌اطلاعی از کنار رفتن عارف به نفع روحانی در پاسخ به سؤالی در خصوص حضور اصلاح‌طلبان در عرصه انتخابات، اظهار داشت: بعید می‌دانم که اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور فعال داشته باشند، وضعیت به گونه‌ای است که تنها یک جناح حرف می‌زند و حضور جناح دیگر برای خالی نبودن عریضه است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به سؤالی در مورد فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: پس از رد صلاحیت شدن آقای هاشمی رفسنجانی من هم کنار کشیده‌ام و فعالیتی ندارم، این رد صلاحیت باعث شده تا من در گیجی به سر ببرم./خبر آنلاین


برچسب ها: آقاتهرانی ، آقاتهرانی: جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد ، جبهه پایداری ، جلیلی ، جلیلی می‌تواند نامزد دولت باشد ، نامزد دولت ،
آخرین ویرایش: - -

 
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 11:18 ق.ظ
Someone essentially help to make significantly posts
I would state. That is the first time I frequented your
website page and so far? I surprised with the analysis you made to create this particular put
up extraordinary. Excellent activity!
شنبه 1 مهر 1396 12:16 ب.ظ
Nice answer back in return of this query with real arguments and describing everything on the topic
of that.
جمعه 13 مرداد 1396 10:50 ب.ظ
Hey there I am so happy I found your weblog, I really found you by accident,
while I was researching on Yahoo for something else, Nonetheless I am here now and would
just like to say kudos for a tremendous post and a
all round exciting blog (I also love the theme/design),
I don’t have time to browse it all at the minute but I have bookmarked it and also included your
RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome work.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 07:48 ق.ظ
I'm curious to find out what blog platform you have been working with?
I'm experiencing some minor security issues with my latest website and I would like
to find something more safeguarded. Do you have any suggestions?
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:48 ق.ظ
Hello, I enjoy reading all of your article post.

I like to write a little comment to support you.
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:18 ق.ظ
I'm now not sure where you are getting your info, however good topic.
I needs to spend some time learning more or working out
more. Thanks for fantastic info I was on the lookout for this information for my mission.
چهارشنبه 16 فروردین 1396 02:39 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this blog.
It's simple, yet effective. A lot of times it's hard to get that "perfect balance" between superb usability
and visual appeal. I must say that you've done a amazing job with this.
In addition, the blog loads super fast for me on Firefox.
Superb Blog!
سه شنبه 15 فروردین 1396 09:50 ق.ظ
Paragraph writing is also a fun, if you know then you
can write if not it is complicated to write.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر